Vantaan ammattiopisto Variasta syksyllä 2021 valmistuneita
Vantaan ammattiopisto variasta syksyllä 2021 valmistuneita.
Lista ei ole täydellinen. Kaikkien valmistuneiden tiedot eivät ole olleet rekisterissä poimintahetkellä, eivätkä kaikki valmistuneet ole halunneet nimiään julkaistavan.
Paljon onnea kaikille valmistuneille!
Ajoneuvoalan ammattitutkinto
Eftimie, Anton
Autoalan perustutkinto
Al-Rukaibawi, A
Ebrahim Zadeh Bandari, Abolfazl
Palmroth, Ida-Maria Eveliina
Valta, Veikko Johannes
Ventoniemi, Pauliina
Suhonen, Hannu
Elwardi, Abdelhamid
Lentokoneasennuksen perustutkinto
Keinonen, Oskar Olavi
Lentokoneasennuksen perustutkinto, Varian ja Finnairin yhteistyökoulutus
Purtonen, Keijo Joonas
Kuittinen, Teemu Aleksi
Papinaho, Pasi Antero
Häyrinen, Lasse Pauli Juhani
Tenhonen, Jaakko Tapani
Leinonen, Markus
Mäkinen, Santtu Jarmo Aleksi
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Honkanen, Emilia Elisabeth
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kääriäinen, Minna
Repponen, Julia
Kong, Lian Rong
Kaldoja, Kaja
Yli-Paavalniemi, Henna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Hussein, Seinab Adow
Sova, Jessica Juliette
Heinonen, Meri Petriina
Nzinguilo Mademu, Charlotte
Xiao, Lixin
Jalava, Alexandra Franselia Johanna
Ramanan, Thamayanthini
Vuoti, Nico Atte Juhani
Järvi, Senja
Vekkeli, Noora
Helin, Elli Laura Susanna
Jääskelä, Vilma Matilda
Kabuo, Edwidge
Vanaveski, Jessica
Rautio, Krista Emilia
Oivio, Oona Iiris
Kemppainen, Markus Eemil
Mölsä, Hannamari
Lawson-Hellu, Latevi Holla Elisee
Aidiid, Umalkhar
Candelin-Palmqvist, Viivi
Paappanen, Mikko Pekka Valtteri
Heinonen, Viola Adele
Vainio, Irene Karoliina
Lilja, Milla Katariina
Sieppi, Nelli Tuulikki
Vaaranmaa, Oula Heikki Olavi
Halkola, Laura Johanna
Pohjalainen, Mirka
Palmroos, Serafiina
Heinonen, Mia Anna-Liisa Katinka
Alajoki, Carita Natalia
Hyötyläinen, Jonna
Lauronen, Mira Kirsi Marita
Karhu, Valentina
Maanaki, Dalal
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Hassan Mohamed, Ahmed
Logistiikan perustutkinto
Abukar, Abdullahi Dahir
Sallinen, Arttu
Hintsanen, Jiri Ilmari
Sundell, Otto Henrik
Polttila, Teemu Markus
Nieminen, Valtteri
Sinivuori, Teppo Verneri
Borowska, Alicja Maria
Nejati, Ali
Ikonen, Jirko Sebastian
Karakaya, Murat Nuri
Boukono, Bienvenu
Batubenga Mulamba, Tresor
Khaira, Hardeep Singh
Mulari, Mirja Retriikka
Nordfors, Miikka Tapio
Varik, Marten
Oli, Roel Prasad
Pinna, Margo
Pöllänen, Santeri Johannes
Säppi, Ville Verneri
Valli, Jenni Maria
Osman Yusuf, Sayid-Ali
Aaltonen, Arttu Andreas
Jaatinen, Jukka Mikael
Räty, Mika Antero
Toivanen, Aki-Jooseppi
Al-Shathr, Atheer
Kuikka, Jorma Kalevi
Kurhinen, Antti
Gubar, Mark
Kasongo, Jordan
Suontaka, Konsta Sakari
Ahmed Mohamed, Yusuf
Pall, Kirsika
Nukari, Ritva Kaarina Margareta
Ghebrihiewt Gebreslassie, Yemane
Hukka, Juha Petteri
Meister, Reelika
Jaakkola, Jere Matias
Abdulahi Ahmed, Abdiwali
Fernandez Blanco, Harvey
Jalava, Jarko
Kaasinen, Linda
Nzayituriki, Jean de Dieu
Pitkä, Tuomo Juhani
Vehniä, Merja Anneli
Villonen, Rada
Palvelulogistiikan erikoisammattitutkinto
Konttinen, Nina Marjukka
Rikkonen, Joni Johannes
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Gröndahl, Jannika
Sayed Kazem, Zakera
Salama, Jenna-Veera Eveliina
Karlsson, Camilla Nina Susanna
Saarenoja, Jenni Sofia
Markelova, Viktoriia
Leinonen, Jenna
Matkailualan perustutkinto
Sanchez, Erika Susanna
Nevalainen, Heli Maarit
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala
Odum, Jide Juhan
Kivilo, Anastasiya
Turunen, Kia Maria
Ndiaye, Angeligue Beatrice Sokhar
Vocational Qualification in Tourism Industry
Turtiainen, Aron
Tassi, Yunga Rodrick
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala, Kiinteistönhoitaja
Pelkonen, Mira Eveliina
Tekle, Temesgen
Aluur, Suudi Ahmed
Samuel, Abay Tsige
Bagtir, Engin
Ollinmäki, Pekka Juhani
Hassoun, Ismail
Ahmed, Aqeel Fahad
Phudsadavong, Khamtoy
Jossef aiyanyor, Gloria
Krasniqi, Habibe
Boongthong, Patcharee
Vaarmets, Sirli
Statovci, Besa
Fisshaye, Fyori
Chanthanam, Varanya
Chaikamming, Chalunda
Janprayoon, Chanakan
Wongchaya, Purichaya
Shcherbakova, Viktoriia
Chepurov, Viktor
Alvas, Rakle
Azad, Nasrin
Karki, Gyani
Bici, Gresa
Bayhan, Olga
Ghimire Bhandari, Laxmi
Lutcak, Iuliia
Alahmad, Sherin
Pintakäsittelyalan ammattitutkinto
Hovi, Karri Saku Petteri
Pintakäsittelyalan perustutkinto, Rakennusmaalauksen osaamisala, Maalari
Meltsas, Melissa
Rezaei, Amir
Khezri, Hooman
Eskelinen, Aleksi Waltteri
Rashid, Mohammad
Alnajm, Bashar
Al As'ad, Moayad Ahmed As'ad
Rakennusalan perustutkinto, Talonrakennuksen osaamisala, Talonrakentaja
Krakau, Mico Sebastian Mikael
Saraperä, Waltteri
Ngoza, Luki
Kuusjärvi, Jimi Kasperi
Honkamaa, Riku Kristian
Suorsa, Sakari Veikko Benjam
Timlin, Jussi-Pekka Eemeli
Harju, Aarne Juhani
Moskovskii, Igor
Taideteollisuusalan ammattitutkinto
Ahma, Janina Isabella Marianna
Ketola, Katja Karoliina
Ojala, Tiina Marita
Talonrakennusalan ammattitutkinto
Salmi, Lauri
Kuukauppi, Matias
Talotekniikan perustutkinto
Kanevski, Leo Mikael Kristian
Blom, Jeri Juha Micael
Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori
Dawdi, Aaiat
Stingl, Minja Julia
Gala, Suna
Häyrinen, Kia Maria Elisabeth
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Goswami, Pardeep
Lawal, Titilola Simiat
Matilainen, Sunisar
Kaur, Jasmeen
Amerifar, Zohreh
Ikechukwu, Faith Ashinedu
Kärkkäinen, Netta Katariina
Oksanen, Olli Tapani
Rantala, Suvi Juulia
Pimlow, Sudaporn
Suorsa, Elsa Maria
Luoti, Veeti Petteri
Daaboul, Ilona Orvokki Naphattra
Hämäläinen, Heta Alice
Ukkonen, Saara Emilia
Kosonen, Atte Mikael
Wikström, Patrick Joakim
Serato, Darryl Mae
Järvinen, Niko Samuel
Dodov, Teodor Annov
Zhitia, Luljeta
Mäkitalo, Miika Henrik
Tauriainen, Thitaree
Delarosa, Raphael
Nguyen, Thi Phi
Kaur, Kulwinder
Seferi, Lumturije
Gezai, Angosom
Hiadry, Jasmin Mira Linnea
Pukki, Eveliina Annmari
Nguyn Thi Hng, Duyên
Musa, Zenab
Tuomi, Henna Elina Maarit
Ararat, Sarkaut
Auvinen, Alina
Bucciarelli, Marco
Husseini, Sima
Poudel, Ramesh Prasad
Tõnts, Kristina
Ince, Sevgi
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala, kokki
Boateng, Mavis Adu
Chhantyal, Kishor
Gurung, Bhim
Leogarda, Loveline Clyde
Maritim, Jelagat
Ntaba, Kamthonje
Ogondi, Beatrice Atieno Osome
Thapa magar, Dharma
Yeboah, Priscilla Pomaa
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Vuoristo, Eetu Oliver
Määränen, Joonas Petteri
Kamm, Martin
Salonen, Robert Rudolf
Ristolainen, Arttu Ilmari
Viljamaa, Santeri Elias Veeti
Päivinen, Joona-Mikael
Kokko, Saku Juhani Santeri
Luostari, Niki-Petteri
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja
Kumpulainen, Niko Kalle Nestori
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Heino, Panu Johannes
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Nieto Pinzon, Sanna Mirjami
Kuusalo, Luca Kasper
Mughal, Aman Tariq Bashir
Uusitalo, Tommi Leo Isidor