Yhteishaussa 2022 Variaan valitut

News

Tags

KoulutusNuoretOpiskelijat

Yhteishaussa Variasta opiskelupaikan saaneiden nimet julkaistaan tällä sivulla 16.6.2022.

Yhteishaussa Variasta opiskelupaikan saaneiden nimet julkaistaan tällä sivulla 16.6.2022. Nimet on listattu toimipisteittäin ja koulutusaloittain. Listassa näkyvät ne nimet, joiden julkaisuun on saatu lupa.

Opiskelupaikan vastaanottaminen

Jos olet antanut sähköpostiosoitteen hakemuksesi yhteydessä, Opetushallitus on lähettänyt sinulle sähköpostiisi linkin, jonka kautta voit ottaa opiskelupaikan vastaan. Niille valituksi tulleille opiskelijoille, jotka eivät ole antaneet suostumusta sähköiseen asiointiin, lähetetään tieto opiskelupaikasta kirjeitse.

Opiskelupaikan voit ottaa vastaan myös kirjautumalla Oma Opintopolku -palveluun osoitteessa opintopolku.fi/oma-opintopolku (kirjautuminen vaatii vahvan tunnistautumisen, esim. verkkopankkitunnukset).

Muista ottaa opiskelupaikkasi vastaan 30.6.2022 klo 15.00 mennessä.

Oppilaitokset toivovat, että paikka otetaan vastaan mahdollisimman pian, jotta varasijalla olevat saavat tiedon opiskelupaikasta.

Tervetuloa opiskelemaan Variaan!

Aviapoliksen toimipiste

Ajoneuvoalan perustutkinto

Alppinen, Aapo Henrik 

Berg, Alex Samuel Valtteri 

Bespoyasov, Yaroslav 

Ehrola, Anton Oliver 

Fauzi Maruf, Nibar 

Floman, Dino Kusti Mikael 

Gröhn, Elias Leevi Olavi 

Haakanen, Jonne Väinö 

Häggqvist, Jasper Eetu Armas 

Ikonen, Jesse Matias 

Jasim, Layth Ahmed Ali 

João, Daniel Ricardo 

Jokinen, Jani Marko Mikael 

Julkunen, Nuutti Otso Antero 

Kettunen, Tino Verneri 

Kirpu, Erki 

Konstantinov, Dominic 

Kulju, Nico Jimi Kristian 

Kurronen, Teemu Veikko Eemeli 

Lemmilä, Leevi Matias Alexander 

Leskinen, Max Frederick William 

Logren, Veeti Antti Juhani 

Long, Yu 

Lõõbas, Mairon-Andro 

Lyytikäinen, Tomi Martti Taavetti 

Malino, Oscar Thomas 

Marttinen, Tuure Jannenpoika 

Meriläinen, Felix Noah 

Miettinen, Samu Onni Matias 

Nadif, Sami Al-ayachi 

Nguyen, Minh Tuan 

Niemi, Mortti Jalmari 

Näälik, Miko 

Ojala, Ville-Valtteri Aleksander 

Omar, Elias 

Paunonen, Tomas Arttu Juhani 

Pekkola, Miko Henrik 

Pere, Peetu Jalmari 

Pirttijärvi, Joona Eemeli Julius 

Puustinen, Mikael Tapani 

Pöyry, Jere Juhani 

Raitio, Niilo Martti-Ilmari 

Rajala, Julia Susanna 

Saleh, Layth Salah 

Salo, Wili Kasperi 

Savolainen, Elmeri 

Siekkinen, Mika Kristian 

Surkov, Nikita 

Szilagyi, Denis-Richard 

Takala, Markus Mikael 

Weckman, Viljami Eemeli 

Vilkman, Mikael Cristian 

Vuorenoja, Benjamin Cao Thông 

Öztürk, Hasan Hüsein

 

Lentokoneasennuksen perustutkinto

Aalto, Leevi Oiva Aleksi 

Ahlroos, Oliver Matias 

Aho, Joona Juhani 

Berglöf, Nemo Natanael 

Järvi, Lauri Joonatan 

Lehtonen, Miro Onni Elias 

Liias, Leevi Ilmari 

Oksala, Milo Emil Oliver 

Salomaa, Emil Wilhelm 

Seabrook, Meri Amy Olivia 

Suomela, Santeri Juhani Vilhelmi 

Tanskanen, Oskari Max Viljami 

Väänänen, Vili-Valtteri Aleksis 

 

Logistiikan perustutkinto

Aalberg, Atte Juhana 

Aaltomeri, Remu Jesperi 

Abbas, Hussain Ali 

Adigwe, Ekene Oskari 

Aitamurto, Miro Henrikki 

Akrami, Najibullah 

Al-Azzawi, Ahmed Husham Khudhair 

Al-Rammahi, Hadi Aqeel Eesa 

Altaie, Mohammad Albakir Saad Abdulzahra 

Amiri, Masoud 

Atayi, Gholamreza 

Dunn, Alan Samuel 

El Gamoune, Elias Fabian 

Eyob Hagos, Samuel 

Hailemichael Girmay, Feven 

Hamunen, Vertti Axel Sebastian 

Hartikainen, Saku Antero 

Heikkinen, Timi Kristian 

Heinonen, Urho Risto Tapio 

Holm, Anni Helmi Maria 

Huhtala, Samu Aleksi 

Hussein, Bilal Mohamed 

Huynh, Tan Phát 

Häkki, Leevi Matias 

Hänninen, Mika Petteri 

Iakubiuk, Andrei 

Ibrahim Osman, Mohammed 

Janabi, Tareq Hamad Khalid 

Juvonen, Miro Joonas 

Jyrkkärinne, Helena Katariina 

Kask, Marcus 

Kaukamo, Eelis Arvi Jalmari 

Kaukonen, Annika Elvi Marianne 

Kifle, Bahta 

Kulmala, Jeremias Eero Mikael 

Kuznetsov, Semen 

Kärki, Vincent Mikael Ensio 

Leskinen, Henri Juhani 

Linnosaari, Väinö Verneri Kalevi 

Lomakina, Milana 

Mahamed, Cabdi Cabbisamad 

Mahood, Rabeea Abdulhussein 

Meskus, Heikki Eemeli 

Miettinen, Riku Artturi 

Mohammad Ibrahim, Abdullah 

Mohamud Sisi, Abdirisaq 

Moow, Romeo Abdi Jamal 

Mäenpää, Luukas Lambertus 

Mäkinen, Valtteri Marko Juhani 

Nurminen, Tino Kasper 

Nyberg, John Kari Christian 

Ojala, Kristian Olavi 

Oravakangas, Tiia Eveliina 

Osagie, Daniel Ikponmwosa Ezekiel 

Paakkari, Emma Jemina 

Pakola, Aleksi Saku Tapio 

Peltokorpi, Tommi Oskari 

Peltola, Aada Jemina 

Pohto, Antti-Ville Juhani 

Ramfeldt, Leevi Mikael 

Rammul, Tamor 

Rantsi, Niklas Ilmari 

Ravel, Rico Andreas 

Ruohonen, Mikko Petteri 

Ruotanen, Alma Ilona 

Räikkönen, Veeti Eemil Hermanni 

Salonen, Aksel Vilhelm 

Sandvik, Isak Jukanpoika 

Strand, Oliver Erik 

Suleiman, Saad 

Tervo, Jan Leon 

Tintunen, Elias 

Törhönen, Veeti Allan Matias 

Uusitalo, Noel Jesperi 

Vaahtera, Janita Vilhelmiina 

Willman, Veikka Johan 

Virkkunen, Camilla Katarina 

Virtanen, Niko Vesa Juhani 

Vornanen, Arttu Verneri 

Zeray, Asmerom

Koivukylän toimipiste

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Akbari, Zeinab 

Ali, Said Bashiir 

Bigele, Ksenija Liga 

Björklund, Minja Josefina 

Doroci, Xhenisa 

Dunia, Manar 

Egal, Muktaar-Osman 

Frilander, Katja 

Grönroos, Laura Katriina 

Haapaniemi, Kai Philip 

Heydari, Khadijeh 

Hezare, Ali 

Hirvonen, Sylvia Marie 

Hutri, Emma Marica Jasmin 

Janhonen, Yasmine Mirelle Adéle 

Jääskö, Jessika Emilia 

Karkour, Roulav 

Kiflemariam Germay, Natran 

Koskelainen, Neepu Marjatta 

Kotipalo, Lumi Lotta Maria 

Kurs, Laura 

Kähärä, Julia Katariina 

Lehtonen, Marjo Jamira Supichaya 

Mahmood, Ikra Alina 

Mattila, Nea Hanna Maria 

Neuvonen, Maria 

Nevalainen, Venni Ellen Aurora 

Nieminen, Nelli Aurora 

Nordberg, Ninja Lumituuli 

Numminen, Julia Katarina 

Nuur Ibrahim, Ismahaan 

Otida, Kc 

Pasanen, Mea Melinda 

Ronkainen, Helena 

Smeds, Saana Felicia 

Vallineva, Sinja Elina 

Wisam Latif, Tania 

Zogiani, Blend 

Zuluaga Gonzalez, Angie Tatiana

Hiekkaharjun toimipiste

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Abdulrazzaq, Tbarek Salam 

Ahtiainen, Emmi Amanda 

Al-Javaan, Saara 

Anttonen, Laura Annika 

Barake, Rana 

Barkova, Karina 

Borgström, Aada Maria 

Haqani, Mariam 

Hartikka, Hanna Christine 

Hyvärinen, Carla Johanna 

Korhonen, Karoliina Iida Maria 

Lehtovaara, Anniina Lisa Mikaela 

Leimu, Jessica Olivia Amanda 

Lindgren, Maritza Carmen Vivian 

Mielonen, Helmi Aino Maria 

Miettinen, Juulia Hannele 

Niemisalo, Emma Alisa Sofianna 

Prits, Lilian-Marie 

Rahkola, Noora Janina 

Riihelä, Jukka Jimmy Micael 

Riissanen, Marck Reynold 

Rimal, Aliisi Maya 

Riska, Sara Emilia 

Sandkvist, Emmi Julia 

Turunen, Tea Ilona 

Ursin, Anu Kristiina

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Ferens, Kevin 

Hasan Abdola, Kardo 

Immonen, Toni Aaron 

Korhonen, Lucas Leonard 

Korpiniemi, Veeti Oskari 

Kuussaari, Juno Petrus 

Lindström, Tenho Robert Richard 

Molla, Roni Jemil Emilianos 

Paunonen, Kevin Kristian Petteri 

Pyykkinen, Juhani Oskari 

Riannel-Enqvist, Danil Elias 

Rytkönen, Robi Eemil

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Allak, Tara Yolanda Amalia 

Dich, Maksim 

Kangas, Sanna Anchare 

Karvonen, Valo Aleksanteri 

Lehtimäki, Tuuli Kristiina 

Leinonen, Fanni Milja Seveliina 

Lindfors, Melinda Ida Sofia 

Malleus, Paula Minja Aurora 

Merikallio, Jenniina Rebekka 

Messmer, Ronia Anita Elvira 

Msallam, Hayder Ali Msallam 

Paatsema, Oiva Arvi Kristian 

Pekki, Nelli Josefiina 

Savolainen, Iida Elisa 

Seppänen, Emma Katariina 

Turunen, Iida Tyyne Maria 

Törnqvist, Iina Elena

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Ammer, Sandra 

Heikkilä, Mira Susanna 

Kaldre, Kristella 

Kontinen, Ronja Maarit Jolanda 

Kontio, Emilia Johanna 

Lilja, Lumi Alisa 

Muttilainen, Peppi Noora Wilhelmiina 

Niskanen, Nora Jessica 

Niskavaara, Diana Evanna 

Pettai, Kelly 

Printz, Julian Alex 

Stingl, Mimi Juuli 

Tiainen, Venla Emilia Vilmiina 

Varik, Marta Sofia 

Viiliäinen, Aida Annukka

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Ahonen, Niko Matias 

Aro, Oiva Juhani 

Hartikainen, Julia Aurora 

Hinkonen, Timofei 

Hiäinen, Daniel 

Nurmi, Matias Pellervo 

Tsastina, Veronika

 

Rakennusalan perustutkinto

Ademi, Flamur 

Ahmadi, Mohammad Asif 

Amoako, Oheneba Kwasi 

Bolotin, Daniel Aleksi 

Dolk, Luukas Valtteri 

El Mokdad, Nawaf Daniel Aaron 

Fraidenberger, Aleksei 

Gill, Gurdit Singh 

Hamara, Petrus Renne Kristian 

Hautamäki, Miko Vili Alex 

Huuskonen, Teemu-Kalle Juhani 

Ignatius, Miska Atte Elias 

Jokinen, Atte Valtteri 

Jokinen, Julius Juuso Jalmari 

Kahlos, Oskari Ilmari Hannu 

Kajaste, Santtu Aleksi 

Kallio, Juho Elias 

Karjalainen, Jonatan Anttoni Oliver 

Kivinen, Leevi Matias 

Konadu, Richard 

Kristian, Marko Boebo 

Kuittinen, Aino Emilia 

Laakso, Joni Oliver Juhani 

Lahnala, Vili Kasperi 

Leppik, Marissa 

Letner, Kaimar 

Lindberg, Max Valtter Kalevi 

Lohi, Alvar Johannes 

Luiga, Raul Elmeri Olavi 

Lundgren, Max Topias 

Luts, Heiger 

Lähdemäki, Laura Juulia Helena 

Manninen, Onni Elmeri 

Mohamad, Shivan 

Muhammad, Muhammad 

Myllymäki, Aaro Sulo Matias 

Perälahti, Noel Oscar 

Pikkarainen, Patrik Ensio 

Pykäläinen, Joona Eelis 

Radomkid, Sirichai 

Saltykov, Egor 

Stekolnikov, Daniel 

Survo, Danil 

Survo, Kirill 

Tran, Jackie Long An 

Tuovinen, Elvin Kristian 

Tverin, Ilmari Toivo Olavi 

Vaittinen, Nooa Joonatan

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Anttonen, Milla Eveliina 

Hussein, Abdullbaari Mahamed 

Iuvanen, Matvei 

Kinnunen, Samu Tapani 

Kiviranta, Saara Linnea 

Kosi, Mira Ilo 

Kuukauppi, Mico Jeremy 

Latostenmaa, Robert Kristian 

Laumola, Veeti Pekka 

Malmivaara, Milla Helena 

Pulkki, Anni Eveliina 

Päiviö, Miska Asla Kristian 

Rezayi, Zahra 

Stingl, Miisa Jessica 

Vainikka, Milja Marianne

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto (Hiekkaharju)

Asikainen, Ville Sakari 

Aymard, Nora Alizée 

Hartikainen, Anttu Niklas 

Helin, Vertti Artunpoika 

Hietala, Arttu Johannes 

Hirn, Roni Jon Kristian 

Honkala, Atte Daniel 

Häkkinen, Jonathan Henrik Arvid 

Härkönen, Teemu Samuli 

Jokinen, Jere Juhani 

Kiuru, Oliver Kristian 

Kolley, Pa Famara 

Kosonen, Otto Leo Olavi 

Kurvinen, Sauli Petteri 

Leinonen, Henri Onni Olavi 

Lempinen, Pate Rasmus 

Lukkarinen, Topi Tapani 

Madetoja, Otto Thanakim 

Niemi, Jesse Juhani 

Pajukari, Elmeri 

Paulasuo, Tuukka Markus Olavi 

Purmola, Aatu Valtteri 

Puustinen, Iiro Eino Kalevi 

Repo, Sara Sofia 

Riikonen, Lasse Heikki 

Rytkönen, Daniel Juhan 

Salmén, Veeti Pauli Waltteri 

Tikkanen, Niko Oskari 

Uimonen, Eetu Juha Olavi 

Vesilahti, Paavo Eemeli 

Vihreälaakso, Mikki Mio Joonatan 

Väätäinen, Vito Eino Armas

 

Talotekniikan perustutkinto

Abd-Ali, Ramadan 

Airala, Kalle Sakari 

Asikainen, Oscar Juhani 

Eklund, Olivia Elina 

Ellonen, Nikolai Nestori 

Hanioja, Timo Aleksi 

Hellstén, Eeli Oliver 

Ilonen, Henri Juhani 

Jakonen, Veikko Martti Aukusti 

Kari, Elias Casper Tapani 

Kiviranta, Veeti Niklas Joonatan 

Koivurinta, Tomi Juhani 

Kontro, Nuutti Kristian 

Korhonen, Jami Petteri 

Korpela, Lauri Mauno Henrik 

Kuja-Penttilä, Jusa Vilpertti 

Kuparinen, Miro Ilmari 

Kyllönen, Jeeti Oskari 

Kärkkäinen, Iikka Eino Mikael 

Latomaa, Samuel Thomas Christian 

Laukkanen, Christian Mikael Johannes 

Launonen, Aki Matti Tapio 

Lehtimäki, Jere Juhani 

Leppik, Bert-Romet 

Linna, Jussi James Aristoteles 

Meriluoto, Nico Joakkim 

Mets, Jasper 

Muhonen, Konsta Matias 

Parviainen, Onni Ilari Markonpoika 

Pauk, Dmitri 

Peippo, Eero Juhani 

Peltola, Onni Julius 

Pihkanen, Otso Hermanni 

Rintamäki, Joona Julius 

Ruotsi, Jooa Jaakko Elias 

Ryyppö, Jero Elias Viljami 

Saastamoinen, Samu Otto Elias 

Sellmer, Jere 

Seppälä, Jerry Emil Oliver 

Shaqiri, Ardian 

Sipponen, Patrik Samuel 

Skogster, Eetu Fredrik 

Soikkeli, Benjamin Asa Gabriel 

Talja, Aapo Sakari 

Tolvanen, Santeri Iikka 

Tuomi, Jesper Sakari 

Vahter, Roi Sem Christian

 

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Abdi, Mohamed-Amin Fozi 

Abosamra, Ali 

Akhmedova, Shokhida 

Alhaj Abdallah, Hajar 

Al-Hussein, Noor Mahmood Seer 

Al-Jashaami, Ayat Thaer Abdulaal 

Al-Jashaami, Tabarek Thaer Abdulaal 

Al-Khafaji, Surra Khaleel Ibrahim 

Amon, Safira De Rosani 

Auvinen, Sara Alexandra 

Baltzar, Terno Allan Oskar 

Bual, John Lee 

Duro, Orest 

Farah, Salah Hassan 

Ferens, Sabina 

Garcia, Saúl 

Hammad Shahab, Fahad 

Han, Mark 

Hassani Dehabadi, Nazanin 

Heikkilä, Nicolas Eemil 

Heiniö, Ella-Maria 

Hirvonen, Mihail Jeremias Cristian 

Huang, Le 

Hussein, Rojwan 

Huuskonen, Eino Reittu 

Jami, Shahab 

Kilpeläinen, Katri Alina 

Kohvakka, Max Hannu Juhani 

Koponen, Akseli Veikko Olavi 

Kostyannikov, Mikhey 

Kumar, Parul 

Kurunsaari, Olavi Leino Johannes 

Laitinen, Eetu Oskari 

Laukkanen, Cathrina Sinna Maria 

Le, Gia Linh 

Lehvonen, Iina-Julia Christine 

Lempiäinen, Ida Sofia 

Leppik, Milana 

Lilja, Senni Kerttu Kristiina 

Lorence, Jessi Kirstine 

Mahmoud Majid, Rada 

Malibiran, Kyla Coleen 

Martinez Merontausta, Luca Emil 

Matikainen, Ville Antero 

Maxhera, Erdetta 

Mendez, Matthew 

Mohamad Dib, Abdulkarim 

Mustafa, Endrit 

Mäkinen, Ella Aada Vilhelmiina 

Nguyen, Nicolas Thanh 

Nousiainen, Amy Neret 

Omondi, John Garang 

Ozbek, Muhammad Taher 

Partanen, Emilia Iina Erika 

Peci, Mirjeta 

Peci, Violeta 

Pruuns, Marek 

Pyrysalo, Emma Emilia Mikantytär 

Ranta, Iida Aleksandra 

Ravi, Justus Tapani 

Saleem, Mustafa Adeeb 

Salme, Kristiina 

Salmela, Emilia Vilhelmiina 

Salminen, Venla Roosa Eliisa 

Sanchez Gonzalez, Iker 

Shah, Sheheryar Humayon 

Sidaoui, Jana 

Skvortsov, Yegor 

Sofia, Czaraniah Jheal 

Sohkanen, Eetu Eemeli 

Soininen, Luka Kristian 

Sorakivi, Miko Matias 

Säntti, Jussi Olavi 

Terakaj, Jon Enes 

Tilli, Aino Ilona 

Titov, Maksim 

Waseem, Sair 

Wasenius, Milla Enni Aurora 

Virtanen, Joona Juhani 

Volikov, Vadim

Myyrmäen toimipiste

Elintarvikealan perustutkinto

Ankelo, Sofia Eleonora Aleksandra 

Bernaldo, Jaylen Grace 

Blomerus, Melissa Jasmin Anastasia 

Halkola, Camilla Anna-Liisa 

Korhonen, Veera Venla Aurora 

Kotonen, Venla Mari Vilhelmiina 

Kupias, Nella Meri Emilia 

Malmbäck, Jade Mariia 

Mishina, Samanta-Margarita 

Nikkinen, Samira Carmen Elisabet 

Nurijevic, Edona 

Osmani, Adenis 

Rizski, Arina 

Salopelto, Jesse Anton 

Saukkoriipi, Katja Helena 

Viljakainen, Pihla Marjaana 

Visse, Karl

 

Matkailualan perustutkinto

Almohammad Alibrahim, Mohammad 

Cantaragiu, Delia Rahela 

Elo, Stella Maria 

Gebremedhin, Lena Birhane 

Halén, Maija Tuulia 

Jokinen, Siiri Elisa Karoliina 

Mohamed, Miski Abdi 

Pavlova, Daria 

Putnokiova, Eleonora 

Tan, Yesim 

Åberg, Alexandra Eva-Christina

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (Myyrmäki)

Aameri, Ammar Suheil Najim 

Adbi Geesey, Ahmed 

Aden, Ifrah Mahad 

Ahmed, Abdirahman Musse 

Alizadeh, Helya 

Al-Zaidi, Rawnaq Ragheed Jasim 

Autio, Niklas Nuutti Juhani 

Aydogan, Gizem Kia Katriina 

Backman, Sofia Emilia 

Chamalee, Kanlaya 

Haidari, Farhad 

Hakala, Nella Julia 

Hyvönen, Joanna Juulia Alexandra 

Jalal, Nawal Ali 

Juntunen, Salla Mari Inkeri 

Khatun, Sarnali 

Kulmie, Farhiyo Abdullahi 

Lampinen, Jessica Peppi Juulia 

Laukkanen, Eveliina Anja Sofia 

Lehtola, Jenna Caroliina 

Lindgren-Palm, Rosita Jasmin Desiree 

Lundberg, Mirette Angelica Elisabeth 

Maalesh, Ruweda Abdi Fatah 

Mohamed, Zadia Ali 

Muslem, Valntina Nawras 

Nguala, Clarissa Dinamuene 

Omar, Sedra Salwan 

Palokangas, Juliaana Charlotta 

Partanen, Aava Aino Olivia 

Pirhonen, Iida Amanda 

Pitkänen, Pyry Paavali 

Porri, Meri Suvi Tuuli 

Savolainen, Ville Tapani 

Soilas, Hilla Sofia 

Södö, Emilia Christina 

Vasama, Elle Amelie Elizabeth 

Zamani, Mahnaz

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto (Myyrmäki)

Ahonen, Väinö Veikko 

Allonen, Aatos Ukko Iivari 

Al-Mashhadani, Mohammed Alaa Mohammed 

Al-Zumaili, Ahmed Abdulqader Mohammed Awadh 

Asunto, Veeti Ville Petteri 

Blom, Joona Olavi 

Buhvestov, Daniel 

Elo, Jonne Olavi 

Fazliu, Rinor 

Finni, Matias Paul Antero 

Hurmerinne, Veeti Juhani 

Huttunen, Jami Kale Allan 

Jaatinen, Pietari Ensio 

Jukka, Kasper Tapani 

Juva, Santtu Axel Hermanni 

Järvenmäki, Aleksanteri Santtu Johannes 

Kaikkonen, Topi Pauli Johannes 

Kartal, Volkan Johannes 

Keränen, Kassu Kristian 

Kivimäki, Rasmus 

Kullberg, Niko Henrik 

Kärkkäinen, Vikke Eemeli 

Lahtela, Santeri Elias 

Lastikka, Vinja Elsa Olivia 

Lindgren, Henry Karl 

Liukkonen, Elias Olavi 

Lång, Luca Markus 

Makkonen, Max Toni Arthur 

Mattila, Eikka Antinpoika 

Palomäki, Riku Petteri 

Rehmonen, Matias Urho 

Siniketo, Kim Mikael Sebastian 

Tengén, Aleksi Oliver 

Thomson, Jade Hannah Marie 

Tienvieri, Niilo Valtteri 

Tolonen, Oskari Tapani 

Vaahtola, Mikael Matias 

Winberg, Lucas Dan Erik 

Välikorpi, Valtteri Mikael

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Ahmadi, Ramin 

Al-Dabbagh, Wissam Ali Aasim 

Ananev, Nikita 

Berro, Ali Hussain 

Gromoff, Riku Johannes 

Heusala, Lucas Onni Olavi 

Iris, Malik 

Jersov, Arvi 

Juslin, Teo Henrik 

Kainulainen, Sami Antti Kalevi 

Karjalainen, Tuukka David 

Kaur, Parvjot 

Laiho, Eetu Heikki Aleksi 

Lakner, Patrick Alexander 

Lamminheimo, Adriano Kiko 

Laurikainen, Julius Daniel 

Lindh, Jasmin Katariina 

Malkov, Ilja 

Maukonen, Hanna Emilia 

Mohamed Afrah, Zakaria 

Mula, Jasin 

Mäkelä, Rasmus Anttu Henry 

Nykänen, Marius Mikael 

Nyman, Mikael Kalle Johannes 

Penger, Iiro Oskari 

Plijev, Muslim 

Prebreza, Ledor 

Safi, Abdul Wajid 

Salmiheimo, Leevi Markus 

Semmo, Kawa 

Sokko, Timo Juhani 

Taavitsainen, Niko Santeri 

Tainio, Elias Rasmus Waldemar 

Tapio Chavez, Alexis Gabriel 

Tolonen, Elias Leonard 

Tolonen, Venni Elmeri 

Turu, Raul-Ramses 

Wang, Haolin 

Viinikka, Jani Eero Aleksi 

Vilppula, Jesse Antero

 

Turvallisuusalan perustutkinto

Ahvenniemi, Maisa Alina 

Alhonen, Riina Alexandra 

Eteläsaari, Markus Juhani 

Fagerlund, Rasmus Leevi-Samuli 

Grönstrand, Sandra Mirikli Anastacia 

Havukainen, Jenna Eerika 

Heino, Oskari Johannes 

Heliste, Joona Henrikki

Honkanen, Miika

Hussein, Hussein Hassan 

Hyvärinen, Elias Mikael 

Ikonen, Karla Kirsikka 

Johansson, Casper Eelis Axel 

Kanerva, Leevi Henrik 

Kortelainen, Anttu Sakari 

Kosunen, Katja Arja Kristiina 

Lee, Jan Erik 

Lehtinen, Niklas Tapani 

Lehtinen, Otto Olavi 

Lehtokannas, Hugo André 

Lehtsaar, German 

Leiponen, Jannika Aada Marjut 

Lindberg, Richard Benjamin 

Lähteenmäki, Antti Oskari 

Mattsson, René Martin 

Miettinen, Diana 

Mohamud Musse, Khalid 

Pennanen, Juho Markku 

Toivonen, Henna Cesilia 

Tolonen, Aino Hilja Tuulikki 

Vuorenoja, Janika Anu Kristiina 

Vähämaa, Iina Olivia

Keywords

VariaYhteishakuOpiskeluAmmattikoulut